Pivní stezka v Beskydech

Podobně jako v Krkonoších, i v Beskydech existuje stezka pro milovníky piva. Tato beskydská pivní stezka představuje hned několik pivovarů i minipivovarů. Vydáte se skrz kopcovitou beskydskou krajinou a začíná ihned za Ostravou, ve Vratimově.

Tato pivní stezka nabízí 25 turistických i cyklistických tras o 686 kilometrech, přičemž nejdelší měří 48 kilometrů. Mimo pivovarů se na trase nachází památkové zóny a další místa, která stojí za zhlédnutí. Mezi ně patří například ráj dřevěných soch, dům generála Laudona či bazilika ve Frýdku-Místku, ale i méně známější rozhledny a vyhlídky.

Minipivovar Brabčák

Tento malebný pivovárek ve Vratimově příští rok oslaví své první jubileum – 10 let. Pyšní se svými tradičními recepty a použitými surovinami. Zakládají si zde na ruční práci, své pivo vyrábí klasickou dvourmutovou technologií. Vaří piva plzeňského typu i piva ochucená.

(http://www.hostinecvedvore.cz/pivovar)

 

Řemeslný pivovar Morava

Tento pivovar se nachází ve sklepení bývalé pivnice ve Frýdku-Místku. I zde vaří své pivo klasickou dvourmutovou metodou. Na výrobu piva používají především český slad ze Záhlinic a chmel ze Žatce.

(https://www.pivovarekmorava.cz/)

 

Beskydský pivovárek

Areál Beskydského pivovárku se nachází pod samotnou Lysou horou, symbolem Moravskoslezských Beskyd, nedaleko vodní nádrže Šance. Ačkoliv je pivo jejich klíčovým výrobním artiklem, rozhodně není jediný. Nabízí zde i skvělé domácí sýry – Beskydský camembert, Ostravické nitě či Ostravický čardáš. Není tedy divu, že se zde lidé sjíždí na vyhlášený „smažák“.

(https://beskydskypivovarek.cz/)

 

Městský pivovar Štramberk

I v tomto kouzelném městečku se nachází pivovar. A ne ledajaký, v roce 2006 získali od pivního znalce Stana Sessera hodnocení „nejlepší tmavé pivo roku v celé střední Evropě“. Mimo to nabízí i (nejen) ovocné speciály.

(https://gastrowitcher.cz/)

 

Tak co? Vydáte se v nejbližší možné době na nějakou „pivní“ túru?

 

 

Seznam všech pivovarů na stezce

Minipivovar Krmelín
Pivovar Radegast Nošovice

Beskydský pivovárek Ostravice

Pivovar Brabčák Vratimov

Rožnovský pivovar

Podhorský pivovar Frýdlant n. Ostravicí

Řemeslný pivovar Morava Frýdek-Místek

Minipivovar Polivar Kopřivnice

Minipivovar Hukvaldy

Pivovar Ogar Kunčice p. Ondřejníkem

Pivovar Zenke Ženklava

Městský pivovar Štramberk

Valašský pivovar Kozlovice

Minipivovar Koníček Vojkovice

Minipivovar Kohutka Vyšní Lhoty