Kolem světa trolejbusem? I to je možné

Dobrodruzi z organizace Sir Fogg v červnu vyráží na cestu kolem světa. K výpravě se mohou přidat i zájemci z řad veřejnosti. Místa je až až. Pojede se totiž trolejbusem!

Za projektem „Trolejbusem kolem světa“ za kterým stojí tým úspěšného podnikatele Alberta Fikáčka. V únoru byl z Opavy odtáhnut trolejbus Solaris Trollino, který v Opavě jezdil pod číslem 221. Cesta kolem světa je naplánovaná na několik etap.

Etap by mělo být celkem 6, nicméně záleží na tom, jak se ojetý vůz určený primárně pro městský provoz bude s jednotlivými částmi (počínaje tou první) vypořádávat. Ideou je vyrazit již v červenci letošního roku na 90denní cestu z Brna do Vladivostoku, tedy samozřejmě pokud to situace dovolí. Na rok 2022 je plánován průjezd Spojenými státy (2 etapy), v roce 2023 Afrika, a konečně v roce 2024 Austrálie a průjezd přes jižní Asii a Balkán zpět do Brna (2 etapy). Celkem by tak měl trolejbus najezdit po světě přes 100 000 km.

Cílem je ukázat, že když se chce všechno jde. Tedy i podniknout výpravu trolejbusem kolem světa, který je primárně určený pro městský provoz. Trolejbus se nyní připravuje na svou první dalekou cestu, která má být, jak už bylo zmíněno, letos v červenci. Je zvláštní si představit trolejbus na cestě do zemí, po kterých nevedou troleje, ale trolejbus je hybridní. Kromě elektrického motoru je vybavený také spalovacím motorem, což mu umožňuje jízdu v úsecích nebo trasách bez trolejového vedení.

 

Zájemci se mohou hlásit na webu trolejbusem.cz a vybrat si z několika měst, v nichž se k výpravě přidají. Není tak nutné absolvovat celou trať. Posádka bude mít vždy od osmi do čtrnácti členů. Jeden den cesty v trolejbuse by měl zájemce vyjít na zhruba 1 000 Kč. Již nyní se můžete nezávazně přihlásit!

Tak co? Jeli byste na takovou cestu?