Jarní rovnodennost je tady!

Venku poletuje sníh a my věříme, že i ty nedočkavě vyhlížíš jaro, kdy už konečně přijde.  Zima se jen tak nechce vzdát, ale vše má svůj konec i ona bude muset ustoupit a v den jarní rovnodennosti 20. března předá vládu jaru. Tento den je rovnítkem mezi dnem a nocí, mezi světlem a tmou. Po jarní rovnodennosti zvítězí na další měsíce světlo, dny se začnou prodlužovat a přijde období znovuzrození. Dny jarní a podzimní rovnodennosti vždy patřily spolu se slunovraty k nejposvátnějším svátkům roce, které uctívali naši předkové, kteří více žili v souladu rytmem přírody než my v současné době. Jarní rovnodennost označuje nástup nového astronomického roku. A co se začne dít s námi?

Více světla, teplé paprsky slunce, svěží vzduch, probouzející se příroda v nás vyvolává obrovskou chuť do života. Najednou máme větší důvod se smát, radovat se, tvořit. Cítíme vášeň něco udělat, něco změnit, vyčistit svůj domov, zbavit se věcí, které už nám dávno nedělají radost. Vnímáme v sobě příliv velké životní síly. Máme velkou odvahu jít za svými sny, splnit si tajná přání. Vše kolem nás se nám zdá veselejší, příjemnější. Probouzí se v nás naděje, že bude líp, že vše špatné už je v nenávratnu a před námi jsou jen dny plné světla, lásky, radosti. Tu nabitou sluneční energii cítíme všude, lidé se více usmívají, mají větší chuť se bavit, přátelit se.

Častěji běžíme do přírody, radujeme se nad prvními kvítky, cítíme vůni země, posloucháme štěbetání ptáků, máme odvahu vlézt do studené vody a očistit se. Zelená barva kolem nás uklidňuje.

To vše tě teď čeká v příštích dnech, týdnech, měsících…proto přivítej už tuto sobotu 20. března Jarní rovnodennost, která ti přinese více světla, tepla, více radosti, odvahy, lásky, přátelství. V den jarní rovnodennosti si zodpověz na pár otázek: Jdu za svými sny? Co proto dělám? Tvořím si své dny nebo jen čekám, co přijde? Co je mojí vášní? Co mě doopravdy baví? Zamysli se a věř, že s jarem přichází jen to krásné.