Eco guide, aneb jak být trošku více eco friendly

Chcete se trošku oprostit od zbytečného odpadu a zároveň pomoci naší planetě, ale nevíte jak? Je to snadné jako facka.

 

Jdete do supermarketu a odcházíte s igelitovou taškou plnou mikrotenových sáčků? Proč? Chápu, že design tašek obchodních řetězců lahodí vašemu oku, ale plast není příliš reusable a už vůbec ne eco. Jednoduchá rada je plátěná taška! Koupíte je ve stovkách designů, od lokálních výrobců nebo také z našeho DAT SHOPU! Tašku pak jen naplníte nákupem a jdete domů s dobrým pocitem.

Ale sakra, co ty mikrotenová sáčky? Tak co třeba textilní, nebo síťované? Pratelné a znovu použitelné, rohlíkům se v nich bude dozajista líbit.

Odličujete se a zahazujete vatové tampony? Možná se vám bude textilní a znovu použitelná forma líbit a vyperete je s oblečením, už žádný běh do drogerie!

Menstruace, pro mnohé ještě stále tabu, ale proč? Věděli jste, že menstruační pomůcky obsahují chlor a chemikálie narušující vaginální sliznici a PH? Tak to už ne!

Menstruační kalhotky jsou pratelné, pohodlné a Snuggs vyráběné v česku. Nerady kalhotky?

Textilní vložky jsou další možností. Mnoho žen nedá dopustit na menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu.

 

Co neznáte poznáte!

Biodegradabilní, nemáte tušení co znamená tento pojem? To znamená, že obal s touto značkou je snadno rozložitelný a stačí jen maličko více číst.

HCS certifikát už vám také nebude cizí, znamená totiž, že kosmetika s tímto certifikátem je netestována na zvířatech.

Přírodní kosmetika, veganská kosmetika jsou také snadno dostupné už snad ve všech drogeriích a jejich cena se od produktů klasických skoro neliší.

Fast fashion je levná a snadno dostupná, ale víte, co stojí za její výrobou? Podpora lokálních značek a sustainable materiálů. Udělá vám na duši dobře a pokud to není váš šálek čaje, tak second hand je také eco volba, oblečení je sice nošené, ale mnohokrát je jako nové a jen čeká na nového majitele.

 

Tak co, začnete být více eco friendly? Není to tak těžké začít!