Bez internetu a bez aut, takový je život v hippie vesnici

Make Love, Not War. Tak zní heslo známé hippie komunity, které znovu ožívá v malé vesnici Matavenero ve Španělsku. Více než sedm desítek lidí zde žije svobodným stylem života bez možností moderní doby. V hippie vesnici uprostřed lesů jsou vítáni i turisté.

 

Život bez elektroniky a bez aut. Obyvatelé vesnice spoléhají na vlastní zdroje a energii ze slunce. Tak vypadá život v malé vesnici Matavenero uprostřed lesů a hor španělské provincie León. Vesnici pomáhal v roce 1989 založit Němec Ulrich Wuttke, kterému se líbila okolní příroda. Dnes ve vesnici žijí nejen Španělé, ale i Němci, Brazilci, Poláci či Dánové. Ve vesnici všechno patří všem. Nechybí zde škola, pekárna, lékař nebo bar.

Hippie komunita se i přes svůj specifický život neuzavírá před světem. Naopak. Turisté jsou zde vítáni. Nesmějí však přijet autem nebo na motorce, jediným povoleným dopravním prostředkem je zde jízdní kolo. Turisté, kteří zde zavítají, mohou strávit až deset dní v domku pro turisty a vyzkoušet si jiný způsob života bez internetu a technických vymožeností. V létě komunita pořádá nejrůznější kurzy, během nichž se zájemci naučí péct chleba nebo postavit dům ze dřeva.

 

Tak co, láká vás návštěva téhle malé vesničky??